![](https://www.deyakastorias.gr/wp-content/uploads/2022/06/289972735_402060315299966_2426222518776683768_n-300x200.jpg)
Στη δημιουργία δικτύου ύδρευσης και αποχέτευσης για την περιοχή της Μονής Παναγίας Μαυριώτισσας προχώρησε ο Δήμος Καστοριάς σε συνεργασία με τη ΔΕΥΑΚ, ολοκληρώνοντας σε χρόνο – ρεκόρ μία απαραίτητη υποδομή, που αφορά σε ένα από τα πλέον τουριστικά σημεία της περιοχής μας.
Στο σημείο των εργασιών, λίγο πριν την ολοκλήρωση του έργου, παρευρέθηκαν ο Δήμαρχος Καστοριάς, Γιάννης Κορεντσίδης, ο Μητροπολίτης Καστοριάς, Καλλίνικος, συνοδευόμενος από τον Πατέρα Στέφανο, ο Πρόεδρος της ΔΕΥΑΚ, Πέτρος Τόσκος και ο ηγούμενος του μοναστηριού, Νεκτάριος.
![](https://www.deyakastorias.gr/wp-content/uploads/2022/06/289340866_402060151966649_1915113466387754265_n-300x200.jpg)
![](https://www.deyakastorias.gr/wp-content/uploads/2022/06/289422889_402060138633317_6108964504450212762_n-300x200.jpg)
![](https://www.deyakastorias.gr/wp-content/uploads/2022/06/Image-11-225x300.jpg)